Podjelom bodova zadovoljniji gosti iz Buja

Nogomet
2017-11-12 04:43:52

Kada se na terenu susretnu dvije momčadi koje znaju igrati nogomet tada su gledatelji došli na svoje. A upravo momčadi Buja i Potpićan Učka '72 imaju igrače koje je užitak gledati.

Obije momčadi su tražile bodove iz ove utakmice. Ne jedan, nego sva tri. Ekipe su to koje gaje napadačku igru tako da se je znalo u startu da će utakmica obilovati golovima.

Prvo poluvrijeme bolje su zaključili gosti iz Buja. jedanaesterac koji su izborili u '28 minuti realizirao je Elvis Čović igrač koji je očito prerastao ovaj rang natjecanja.
Domaćin je do samoga kraja prvoga dijela nastojao poravnati rezultat ali sigurni Melon i njegova obrana zaustavljali su namjere napadača domaćih.

Na odmor se otišlo vodstvom gostiju iz Buja 1:0.

U drugom dijelu sve se , barem što se golova tiče, svelo u četiri minute, odnosno na period od '55 do '59 minute. Prvo je opasni Admir Hodžić, najbolji igrač domaćina, zabio za poravnane rezultata 1:1.

Dok su gosti još bili u šoku, stigao je novi šok. Opasni Sanel Bojkić zabija za ekspresno vodstvo domaćih 2:1. Dok je publika u deliriju očekivala konačni nokaut domaćina, njihove strasti u '59 minuti smiruje gostujući Hrvoje Horvat koji ovu sezonu igra kao nikada do sada. Ovoga puta demonstrirao je školski primjer voleja za poravnanje rezultata 2:2

Kolika je želja bila domaćina da zadrži sva tri boda podno Učke govori i činjenica da su od suca utakmice Jakova Baruna iz Nove Vasi "počašćeni" s pet žutih kartona od čega su četiri zaradili zbog prigovora na odluku suca.
No očito da u svemu tome niti sudac Jakov Barun nije imao svoj dan, tako barem tvrde domaćini.

1. Opomenuti igrači

NK Potpićan-Učka 72
br. 7 Braušić Toni (5204270) u 4. Min (Nesportsko ponašanje, prigovor na odluku suca)
br. 19 Alić Haris (5204894) u 32. Min (preoštar start)
br. 10 Hodžić Admir (5200982) u 65. Min (Nesportsko ponašanje, prigovor na odluku suca)
br. 18 Bojkić Sanel (5200083) u 82. Min (Nesportsko ponašanje, prigovor na odluku suca)
br. 6 Jašarević Ermin (5204891) u 90.+1. Min (Nesportsko ponašanje, prigovor na odluku suca)

NK Buje
br. 10 Bojić Mihajlo (7200041) u 22. Min (preoštar start)
br. 4 Fabijančić Alen (7201317) u 70. Min (preoštar start)

Do kraja utakmice vratari Melon (Buje) i Pamić kod domaćina bili su na visini zadatka i sačuvali svoje u mrežu, tako da je na kraju podjela bodova i najrealniji ishod ove utakmice.

Koliko ovaj bod vrijedi gostima iz Buja govori i činjenica da je momčad Banjola izgubila na svom terenu od Vrsara 2:1, a upravo Banjole "pire" Buježima za vrat, a uz to im dolaze u goste sljedeće kolo pa je to prilika da ih na neko vrijeme "skinu s vrata". Ali to nije jedino iznenađenje. Vodeći medilin 1920 "kiksao" je na svom terenu igravši "samo" 1:1 sa ekipom Smoljanci Slobodom, tako da je između Medulina i Buja "ista meta, isto odstojanje".